Forum Zero
ForumZero

Wordpress Tema Türkçeleştirme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EmreBey

  • Üye
  • *
    • İleti: 17
    • Rep: 0
    • Cinsiyet:Bay
    • Profili Görüntüle

WordPress tema türkçeleştirme ile alakalı olarak en güncel seçenekleri sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Bildiğimiz gibi dünya genelinde içerik sistemleri kullananların %20’lik bir kısmı WordPress sistemini kullanıyor. Bu da bilimsel olarak dünyanın en çok tercih edilen CMS modeli olduğunun en büyük kanıtlarından birisi. Tema kütüphanesi anlamında da dünya genelinden geliştiricilerin en çok çalışma yaptıkları sistemler arasında. WordPress temaları dediğimiz zaman dünyanın en çeşitli seçenekleri bildiğiniz gibi yabancı dil seçenekleri ile yabancılar tarafından yapılıyor. Themeforest, profesyonel WordPress temaları satın alabilmek için en çok tercih edilen sistemlerden birisi oldu. Yabancı dil seçenekleri ile geliştirilmiş olan temaları ülkemizde etkin bir şekilde kullanabilmeniz için TÜRKÇE dil seçeneğine çevirmeniz sizler için çok daha iyi olacaktır. Bunu birçok kişi bilmiyor ve zor olduğunu düşünerek ücretli olarak yaptırma yoluna gidiyorlar. WordPress sistemini tanıyan ve üzerinde uğraşan kişiler bu konuda kolaylıkla Türkçeleştirme işlemini uygulayabilirler. WordPress Tema Türkçeleştirme Nasıl Yapılır? Çok basit bir işlemdir arkadaşlar. WordPress temanızın kod bölümlerinden dilediğiniz tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. WordPress, açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan dolayı FTP üzerinden bağlanıp dosya dosya araştırmak yerine WP panel üzerinden temanızın ayarlarını yaparak bu anlamda en iyi seçenekleri değerlendirme şansına da sahip olabileceksiniz. Türkçeleştirme işlemini nasıl yapacağınıza gelirsek;
Öncelikle temanızı yükleyin ve aktif edin.
Sonrasında Görünüm > Düzenleyici kısmına giriş yapın.
Sağ kısımda temanızın dosyalarını liste halinde görebilecek, orta büyük kısımda da kodları göreceksiniz.
Temanın genel yapısı Header, Footer, Single, Comments üzerinde Türkçeleştirme yapmak için idealdir. Bu kısımların tamamında değiştireceğiniz kısımlar olacaktır.
Bu kısımları sağ taraftan seçerek İNGİLİZCE kelimesini aratabilir ve TÜRKÇE hallerini yazarak kaydedebilirsiniz.
Her temanın yapısı birbirinden farklı olduğundan dolayı bu anlamda öncelikleriniz belli olmalı. Temanın genel yapısını görerek tanırsanız şayet sorunsuz bir şekilde dil çevirisi yapabilirsiniz. Tema panelinden sorunsuz bir şekilde yapabileceğiniz çeviriler sayesinde temanızı kullanıcıların da TÜRKÇE olarak görmesini sağlayabileceksiniz. Türkçeleştirme işleminde herhangi bir sorun yaşamanız ihtimaline karşı her ne olursa olsun sitenizin ve temanızın genel yedeğini almanız önerilir.


Addy Ve Ekibi
-----------------
http://weaddy.com