ForumZero
ForumZero

CHP'de emanetçi başkan belli oldu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zero

  • Administrator
  • *
    • İleti: 1.758
    • Rep: 3153
    • Cinsiyet:Bay
    • Profili Görüntüle
CHP'de emanetçi başkan belli oldu
Baykal'ın istifasının ardından kurultaya kadar Cevdet Selvi görev yapacak.

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi’nin, 22-23 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olağan kurultaya kadar Genel Başkan Vekilliği görevini üstlenmesini kararlaştırdı.

Basın açıklaması yapan Cevdet Selvi, " Yüksek yargıya başvurulacağı sırada bir karmaşa yaratma çabası oldu, kişisel hak ve özgürlükler tahrip edildi. AK Partinin oyları düşerken, CHP'nin oyları da yükseliş trendine girmiştir. Biz yine CHP olarak mücadelemizi devam ettireceğiz" diye konuştu.

SELVİ'NİN ÖZGEÇMİŞİ

PM tarafından 22-23Mayıstarihlerindeyapılacak olağan kurultaya kadar genel başkan vekilliğine getirilen CHP Kocaeli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, 1943 yılındaEskişehir'de doğdu.

EskişehirYüksek TeknikerOkulu Makine Bölümü'nden mezun olan Selvi,Eskişehir Hava İkmal Merkezi Tayyare Fabrikası'nda veTürkiye GübreSanayi Kütahya Fabrikası'nda çalıştı. Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği, Petrol-İş Kütahya Şube Başkanlığı, Teşkilatlanma Sekreterliği ve Petrol-İş Genel Başkanlığı da yapan Selvi, Türk-İş Başkanlar Kurulu Üyeliği, ILOTürkiye Delegeliği veİş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğigörevlerinde bulundu.

DAHA ÖNCE DE GENEL BAŞKAN VEKİLLİĞİ YAPTI

SODEP'in kurucu üyelerinden olan, SHP'de PM üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Genel Başkan Yardımcılığıgörevlerini yürüten Selvi, CHP'nin 1998 yılındayapılan kurultayında PM üyeliğine ve Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. Selvi, 1998 yılından bu yana CHP Genel Başkan Yardımcılığıgörevini sürdürüyor.

Cevdet Selvi, Deniz Baykal'ın CHP'nin genel seçimlerde parlamento dışında kalması nedeniyle 22 Nisan 1999'daistifa etmesinin ardından da genel başkan vekilliğine getirilmiş, 22Mayıs 1999'da Altan Öymen'in genel başkanlığa seçildiğiolağanüstü kurultaya kadar bugörevi yürütmüştü.

İlk kez 1987 seçimlerinde milletvekili seçilen Selvi, halen CHP Kocaeli Milletvekili olarak parlamentodagörevyapıyor.


ForumZero♥♥♥