Forumzero

Referandum İptal mi Edilecek ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zero

  • *
  • 1.757
  • 3153
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
Referandum İptal mi Edilecek ?
« : 03 Ağustos 2010, 20:38:25 »


Referandum iptal mi edilecek?
YSK Başkanı Ali Em, Anayasa Mahkemesi'nin Anayasa değişiklik paketine ilişkin gerekçeli kararı değerlendirdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ali Em, Anayasa Mahkemesi'nin Anayasa değişiklik paketine ilişkin gerekçeli kararıyla ilgili olarak, "Gerekçeli kararı inceledikten sonra gerekli değerlendirmeleri yapacağız" dedi.

Ali Em, YSK'daki mesaisinin başlamasından önce basın mensuplarının Anayasa Mahkemesi'nin Anayasa değişiklikpaketine ilişkin gerekçeli kararıyla ilgili sorularını cevaplandırdı. Bir basın mensubunun, 'Meclis'ten çıkan paket ile Anayasa Mahkemesi'nin onayladığı paket arasında fark olduğu ve bu paketin referanduma sunulamayacağına dair tartışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?' şeklindeki sorusuna Ali Em, "Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı Resmi Gazete'de dün yayımlandı.

Gerekçeli kararı seçim hukuku yönünden ve halk oylaması yönünden inceledikten sonra gerekli değerlendirmeyi yapacağız. Bu sonuca göre kararımızı kamuoyuna açıklayacağız" cevabını verdi.

Ali Em, sürecin işleyip işlememesi ve değerlendirmenin ne zaman yapılacağına ilişkin bir soruya ise, "Takvim işliyor. Değerlendirme ise her an yapılabilir" yanıtını verdi.