Gönderen Konu: Emniyetten ikinci skandal Emniyetten ikinci skandal  (Okunma sayısı 694 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zero

  • Administrator
  • *
  • İleti: 1.757
  • Rep: 3153
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili GörüntüleEmniyetten ikinci skandal
            
Tututlu sanık Emekli Albay İbrahim Sezer'in telefondökümlerine, Rus ajanı ve kadın satıcısı olduğu iddia edilen Vikaisimli kadıın adı ile "Vika'ya uğrayacağım" ifadesinin eklendiği iddiaedildi.
                                   

Polis, ifadenin "sehven" tutanağa girdiğini belirtti.
Habertürk'ünhaberine göre, Hizbü-t Tahrir terör örgütü üyesi Mahmut OğuzKazancı'nın telefonunda kayıtlı isimlerin Ergenekon sanığı TeğmenMehmet Ali Çelebi'nin telefonuna "sehven" yüklenmesinin ardından,"şantaj ve askeri casusluk soruşturmasının bir numaralı şüphelisiEmekli Albay İbrahim Sezer'in telefon görüşmelerinin dökümlerine Rusajanı ve kadın satıcısı olduğu öne sürülen Vika isimli bir kadınınadının eklendiği iddia edildi.
O KADINI TANIMIYORUM

Teknik takibi  yapan polis tarafındansoruşturmayı yürüten savcı Fikret Seçen’e gönderilen, görüşmedökümlerinin yer aldığı iletişim tespit tutanağında tutuklu sanık AlbaySezer’in 14 Temmuz 2010’da Saffet Kaplan ile yaptığı telefongörüşmesinde Rus ajanı ve kadın satıcısı olduğu iddia edilen gözaltınaalındıktan sonra sınır dışı edilen Vika isimli kadının adının geçtiğive Sezer'in "Vika’ya uğrayacağım" dediği bilgisine yer verildi.
Ancak Sezer itirazda bulunarak kadını tanımadığını bildirdi ve görüşmenin tekrar dinlenmesini istedi.
O İFADE KAYITTA YOK
Telefongörüşmesi savcı Seçen huzurunda yeniden dinlendi. Ancak Sezer’in Vikaadıyla söz konusu cümleyi söylemediği ortaya çıktı. Bunun üzerineOrganize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, savcılığagönderdiği yazıda "Hata olup olmadığının araştırılmasını istenileniletişim tespit tutanağının ise sehven yazılmış olduğu tespit edilmişve yeniden düzenlenmiştir" dedi.
SUÇ DUYURUSU
AlbaySezer'in avukatı Mahir Işıkay yapılan hatayla ilgili olarak suçduyurusunda bulunacaklarını söyledi. Emekli Askeri Hakim olan Işıkay,"Teknik raporların sonuçları geldiğinde, iddia edilen suçlamalarınmüvekkilimle hiçbir ilgisinin olmadığını da ortaya çıkacaktır." dedi.
Askericasusluk soruşturmasında Albay Sezer’in Gölcük’teki evinde yapılanaramada, porno görüntülerinin bulunduğu çok sayıda CD ve dijitaldöküman ele geçirildiği öne sürülmüş ve askeri öğrencilerin de arasındabulunduğu 280 kişinin ifadesi alınmıştı.
Operasyonda fuhuş iddiasıyla yabancı uyruklar kadınlar da yakalandı. Bir kadın ise ajan iddiasıyla tutuklandı.
Kadınsatıcısı olduğu iddia edilen Vika isimli Rus kadın ise sınır dışıedildi. Albay sezer tutuklanmasının ardından emekliliğe ayrıldı.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 11:59:33 Gönderen: Zero » 

GoogleTagged