Gönderen Konu: Daü’de Oxford Teachers’ Academy İngilizce Dili Eğitimi Yönetim Kursu  (Okunma sayısı 836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETİKET

  • Kücük Üye
  • **
  • İleti: 50
  • Rep: 0
    • Profili Görüntüle


Kursa DAÜ İngilizce Hazırlık ve Yabancı Diller Okulu'ndan öğretim görevlileri katıldı.

Oxford University Continuing Education Department ve Oxford University Press ortak koordinasyonuyla oluşturulan OTA kursları 8 modülden oluşmakta ve İngiltere'deki tüm üniversitelerce yüksek lisans ve doktora çalışmaları için akredite edilmektedir. Dünyanın en saygın öğretmen eğitim programlarından biri olan OTA kursları tamamen pratik ağırlıklı 9 atölye çalışmasından oluşmaktadır. En az 3 gün süren bu kurslarda alınan yoğun eğitimlerin ardından katılımcılar her gün sonunda doldurdukları formların içeriğine göre sertifika almaya hak kazanabilmektedirler. Kurs sonunda doldurulan formlar İngiltere'ye yollanmakta ve Oxford University Press'e bağlı Öğretmen Eğitim Departmanı (Teacher Training Department) tarafından incelenmekte ve ardından sertifika almaya hak kazanan katılımcılar belirlenmektedir.

OTA KKTC temsilciğini elinde bulunduran Oxford University Press Distribütörü M. Kemal Deniz Şti. Ltd son 3 senede 4 OTA kursu düzenleyerek Kuzey Kıbrıs'ı bölgesel bazda ön plana çıkan ülkeler arasına sokmuştur. Yüksek maliyetli bir kurs olmasına rağmen Deniz Plaza yönetimi ve OUP CAMENA (Central Asia Middle East North Africa) birimi tarafından ülkemizde OUP yayınları kullanan okullarımızda görev alan öğretmenlerimizi onore etmek ve profesyonel eğitim ve gelişiminde katkıda bulunmak için kurs tamemen ücretsiz olarak düzenlenmekte ve masraflar OUP ve Deniz Plaza tarafından karşılanmaktadır.

DAÜ'nün ev sahipliği yaptığı OTA ELT Management kursu OUP'ye bağlı uzman Brian Gilroy tarafından verildi. Kursta "What is Management",
"Effective Meetings", "Change Management", "Delegation", "Team Building",
"Time Management", "Creating a Desirable Work Environment", "School Improvement" ve "Effective Planning" konularında atölye çalışmaları gerçekleştirildi.